Víte, jak se můžete učit jazyky skrze Youtube?

Znáte ten fígl jak udělat z nevýukových Youtube videí videa výuková? Pokud ano, pak se dnes nic extra nového nejspíš nedozvíte. Tak či tak, byste možná rádi dostali tipy skrze které (nejen výukové) Youtube kanály se učit a zlepšovat vaši AJ, FJ, ŠJ, IJ, RJ, CAT a ČJ?

Ráda vám prozradím jak posunout vaše učení pomocí Youtube zase o level výše. Jak udělat z nevýukových videí videa výuková? Stačí k tomu mít počítač a v něm prohlížeč Google Chrome.

 • Do Google vyhledávače napište: Language learning with youtube BETA

 • Otevřete první odkaz "Language learning with youtube BETA"

 • Nainstalujte si toto rozšíření pro Google Chrome do Vašeho počítače

 • Otevřete youtube a vedle běžné ikonky pro vyhledání výrazu, budete mít ještě jedno tlačítko "cc."Pokud budete vyhledávat skrze toto tlačítko, tak Vám youtube ukáže videa, která obsahují titulky (buď titulky jen v cizím jazyce anebo ve spoustě případů i titulky v cizím a vašem rodném jazyce).


Jak bude Vaše Youtube vypadat můžete vidět na fotce níže.
Čtěte a poslouchejte zároveň, a usnadněte si to tím že:

 • Kliknutím na klávesnici na šipku vlevo přetočíte video o jednu část titulků vzad, šipka vpravo vás naopak posune ve videu o jednu část vpřed.

 • Pokud kliknete na šipku nahoru tak se video zastaví. Pokud na šipku dolu, tak se zopakuje právě ta část titulků, která se zrovna přehrává.

 • Pokud najedete myší na slovo, kterému nerozumíte zobrazí se přesný překlad toho slova. Pokud na to slovo kliknete zobrazí se Vám ještě podrobnější rozbor slova a mnoho jiných způsobů jak se může použít. • Vpravo nahoře vedle videa máte také možnost zobrazit si transkripci titulků – stačí jen kliknout na šipku vedle „Subtitles (hidden)“ a otevře se Vám okénko titulků. V něm pak opět můžete kouzlit. :-) Můžete si exportovat celou transkripci do PDF souboru a následně třeba vytisknout. Můžete si ukládat slovíčka, můžete si slovíčka roztřídit do různých kategorií dle toho jak často se slova používají apod. Těch funkcí má BETA Youtube opravdu hodně a rozhodně stojí za to je vyzkoušet. No není to paráda?Jedny z mých nejoblíbenějších (nejen výukových) kanálů pro učení se:

 • ANGLIČTINY – English with Lucy, Learn English with Bob the Canadian, JoEnglish, Learn English with TV Series, Learn EnglishAR, Czech a Anglický with Rich, linguamarina, English Listening Exercises, English with LinguaTrip!, Perfect World, Bronislav Sobotka, Arepas for dinner, Dream Prague, Goalcast, Jay Shetty, Michael McIntyre,Casually Explained, The Late Show with Stephen Colbert, TheEllenShow, SoulPancake, Charisma on Command, TED, TEDx Talks, „Dad, how do I?“, BBC Comedy Greats, Comedy Central Stand Up, Rosie Jones (nemá kanál, ale youtube je plný skvělých videí s ní), to stejné platí pro Hannah Gadsby – A nesmím zapomenout říci, že kanál ChytréhoSamouka můžete najít na Youtube také, zatím na videa není příliš času, to se ale do budoucna určitě zlepší, zamakám na tom. :-)


 • FRANCOUZŠTINY – Easy French, Piece of French, Français Authentique, innerFrench, Français avec Pierre, Florence Foresti, Montreux Comedy, Gad Elmaleh (tady nehledejte kanál, ale jen jméno – objevíte spoustu zábavných scének), Kev Adams, ComediaHa! Fest, [Comédies] Films COMPLETS en Français , YouHumour, Lama Faché… a opět nesmím zapomenout připomenout, že i kanál ChytréhoSamouka můžete najít na Youtube, zatím na videa není příliš času, to se ale do budoucna určitě zlepší, zamakám na tom. :-)

 • ŠPANĚLŠTINY – Español con Juan, Easy Spanish, Espanol Automatico, Maria Español, Babbel Español, Doralys Britto, La Latina TV, Erre que ELE, Linguriosa – není jich moc, španělštinu si většinou udržuji díky Netflixu :-) A naposledy… i kanál ChytréhoSamouka můžete najít na Youtube, zatím na videa není příliš času, to se ale do budoucna určitě zlepší, zamakám na tom. :-)


 • ITALŠTINY – Impara l'Italiano con Italiano Automatico, Easy Italian, LearnAmo, Learn Italian with Lucrezia – tyto čtyři jsou naprostý TOP!

 • RUŠTINY – Easy Russian, Super Ruština, Ruština Online, Rimma Davy – opět jich moc neznám a prozatím nevyhledávám, většinou sleduji především Easy Russian.

 • KATALÁNŠTINY – Easy Catalan, Couch Polyglot

 • ČEŠTINY – Aprende Checo, slowczech, Czech a Anglický with Rich, Show Jana Krause, Tři Tygři, Pokáčovo Kanál, Tvoje Fína, Jen, Shopaholic Nicol


Do budoucna určitě rozšířím tipy na sledování Youtube kanálů a určitě se zmíním i o některých kontkrétních více do podrobna. Jaké kanály rádi sledujete vy? :-)

Pokud ještě nejste součástí naší komunity na Facebooku, kde pravidelně 3x týdně publikujeme různé materiály nejen pro samouky - přidejte se zde!

249 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše