top of page
Pracování z domova

Konverzace online

AJ / FJ / ŠJ / ČJ

Ať už jste v konverzacích začátečník anebo pokročilý, vždy je na čem pracovat. Dokonce i člověk s nulovou znalostí jazyka se může začít učit jazykem mluvit. Jako děti jsme to tak dělali všichni, nikdo nás jako mimina neučil česky s učebnicí a slovníkem v ruce. :-)

Problémy s konverzací nemáte jen vy, ale většina studentů. Rozdělme je na 3 typy... Poznáváte se v některém z nich? V jakém? :-)

Typ č.1 = Nikdy se to nemůžu naučit, tak s tím radši ani nebudu začínat. 

Strašně moc byste si přáli, se jazyk naučit, ale máte špatné zkušenosti z předchozích pokusů o naučení se jiného cizího jazyka (angličtiny například). A tak máte pocit, že nemá cenu zkoušet se učit jakýkoli jiný, protože to bude stejná katastrofa. Představa, že byste se jazykem mohli v brzké době domluvit, se Vám zdá jako sci-fi a Vy rozhodně nechcete čekat několik let na to, abyste se mohli domluvit na dovolené anebo jste byli schopni si objednat jídlo v restauraci anebo pokoj v hotelu. Zkrátka byste jazykem chtěli anebo potřebovali umět co nejdříve, alespoň se domluvit... Vzhledem k Vaší nulové znalosti jazyka Vám to však přijde jako nesplnitelný úkol. A chodit na lekce konverzace, když nemáte ani základy? Ztracený čas, ne? Anebo ne...?

Typ č.2 = Už sice nějaké ty základy mám, možná i víc než to, stále ale nedokážu vyjářit své potřeby ani myšlenky. 

Pokaždé, když se máte vyjádřit, nenacházíte ta správná slova, zakoktáváte se, opakujete slova a věty stále dokola? Velice často se Vám stává, že máte to slovo na jazyku, ale nakonec si na něj nevzpomenete a musíte to celé říct znova a jinak. Nemluvě o tom, jak si nikdy nejste pořádně jistí, zda jste použili správný slovesný čas, apod.

Typ č.3 = S mluvením nemám problém, nicméně nejsem schopen určit kdy dělám chyby a nevím jak se jich zbavit.

Mluvení a konverzace Vám nedělá problémy. Dokonce jste si našli i fajn parťáka na konverzaci, vždycky si skvěle pokecáte. Jediná nevýhoda je, že Vám Váš parťák není schopný říci, kde děláte nejčastěji chyby... Proč to jsou chyby a proč se to říká tak a ne jinak. Zároveň byste si přáli, aby Vám dokázal poradit jak tyto chyby odstranit...

Ať už Vaše "konverzační problémy" patří do té první, druhé či třetí skupinky studentů, dokážeme Vám pomoci. Budeme Vaším občasným či pravidelným parťákem pro zlepšení úrovně Vaší konverzace. Po několika konverzacích se začnete cítit sebejistěji a postupně přestanete nad vším příliš přemýšlet, začnete jazyk používat přirozeně.

Jak klasická online konverzace probíhá se můžete dočíst zde. Anebo si rovnou můžete konverzaci vyzkoušet na vlastní kůži a domluvit si ukázkovou lekci.

Rádi byste konverzovali v cizím jazyce každý den, ale finačně ani časově si nemůžete dovolit mít tolik lekcí týdně?

Vyzkoušejte každodenní konverzace s WhatsAppem!


Konverzace ( AJ / FJ / ŠJ / ČJ) - online: Services
bottom of page